ესკო -ესის „მწვანე ინჟინერინგის ცენტრის“ გუნდი ევროკავშირის EU4ENERGY პროექტის „მწვანე კონსულტაციების“ ფარგლებში კომერციული ბანკების მომხმარებლებს საკუთარი ბიზნესების მწვანე რესტრუქტურიზაციაში ეხმარება
June 30, 2020
კომპანია ესკო-ესი ,,ბაზისბანკის” და ,,თბს” ბანკის კლიენტებს პროექტ რემისის დაკვეთით EU4ENERGY საგრანტო აპლიკაციების მომზადებასა და შემდგომ პროექტის „მწვანე კონსალტინგგი“-ს ფარგლებში საკუთარი ბიზნესების მწვანე სტრუქტურებად გარდაქმნაში ეხმარება. კონსულტაციები ინდუსტრიული სექტორისთვის (მშენებლობა, მანქანათმშენებლობა, კვების მრეწველობა და სხვა). მწვანე რესტრუქტურიზაციის პროცესების იმპლემენტაციას მოიცავს. პროექტის ფარგლებში დაგეგმილია, 20 კომპანიის რესტრუქტურიზაცია, რომელთა კონსულტაციის ღირებულებას სრულად ანაზღაურებს საგრანტო პროექტი.
კომპანია ,,გეობილდერსი’’ გრანტის ერთერთი ბენეფიციარია. საკონსულტაციო პაკეტი მოიცავს კომპანიის ენერგომენეჯმენტის დეტალურ ანალიზსს, თანამშრომელთა, ტრეინინგს, მწვანე რესტრუქტურიუზაციის კონცეფციის შედგენას და მის იმპლემენტაციას.
პროექტის ფარგლებში იგეგმება ერთი საპოლოტე ბინის ენერგობალანსის შედგენა და მისი ნულოვან ენერგმოხმარების ფაზაში გადაყვანა.
კოვიდ-19-ის რეგულაციებიდან გამომდინარე, სამუშაოები ონლაინ რეჟიმშია გადაყვანილი. ექსპერტები ამ პროცესებს სათანდო ფილტრებით ახორციელებენ და ,,გეობილდერსის’’ ხელმძღვანელობას პერიოდულ ინფორმაციას აწვდიან.
-„ეს მნიშვნელოვანი გამოწვევაა ჩვენი კომპანიისთვის. მწვანე რესტრუქტურიზაციის მიმართულებით, დიდი იმედი გვაქვს, შესაძლებლობა მოგვეცემა, კორელაციაში მოვიდეთ ახალ კანონთან „ენერგოეფექტიანობის შესახებ.“ შეიძლება ითქვას, რომ ამ მიმართულებაში პიონერები ვართ. გავეცანით არაერთ ინოვაციურ მიდგომას სამშენებლო სექტორში. ვიგრძენით, ენერგოეფექტიანი მიდგომების მიმზიდველობა და მიზანშეწონილობა რესურსეფექტური მართვის მეთოდოლოგიების განხორციელებისთვის.“ აღნიშნა შპს ,,გეობილდერსის’’ -დირექტორმა ლევან ცაავამ.

Esco-S team of,,Green Engineering Center’’ provides assistance to commercial bank clients in Green Restructuration of their businesses in the frameworks of the EU4ENERGY project:, Green Consulting’
June 30, 2020
The Esco-S team helps TBC and Basis Bank customers to elaborate grant applications and assists in Green structure transformation of their business within the EU4ENERGY, Green Consulting’ project.
In total, 20 companies will be transformed into Green businesses as a result of Consultations covering green restructuring process implementation for the industrial sector (Construction, Mechanical Engineering, Food Industry, etc.) Consultation costs are fully funded by the grant program.
..Geobuilders’’ Is one of the beneficiaries of the grant program, who will receive the full consultation package including energy management detailed analysis; Staff training, Development of the green restructuration, and implementation. Energy balance will be calculated for a single pilot residential building that will shortly come into a zero-emission phase.
Due to Covid 19 regulations, project-related work is being implemented online. Project experts carry out the activities following relevant filters and provide,, Geobuilders ‘’ management with periodic updates.
,, This is a significant challenge for our company in terms of Green Restructuration, We hope, that the transformation will enable us to respond to the requirements of the new law on,, Energy Efficiency’’ . We are pioneers in this regard. We got introduced to several innovative approaches in the construction and development field, that have clearly shown us the attractiveness and advantages of an energy-efficient perspective for the implementation of resource-effective management methodology. ‘’ stated Mr. Levan Tsaava, director, LTD GeoBuilders.