მანდარინის ალკოჰოლური სასმელი "ვატი #4"
დისცილირებულია ბაზალეთის ტბის სანაპიროზე განთავსებულ 0-ოვანი ემისიის საწარმოში, კავკასიაში, (საქართველოს მაღალმთიანი რეგიონი ალტიტუდა 995 მეტრი ზღვის დონიდან) პროდუქტი დამზადებულია თითქმის 0-ოვანი გავლენით გარემოზე https://www.facebook.com/escosbazaleti
მანდარინის ნაყოფი შეგროვილია ორგანული წესით, საქართველოში ოზურგეთის მუნიციპალიტეტში კერძო ფერმერების საკარმიდამო ნაკვეთებზე.
დისცილირებულია 2015 წელს. დავარგებულია მუხის 320 ლიტრი მოცულობის #4 კასრში. კასრი შეივსო დისცილატით 2014 წელს. ყოვეწლიურად ხორციელდებოდა მანდარინის ნაყოფის დისცილატით “უფლის წილი” აორთქლებული რაოდენობის შევსება. ნედლეული გროვდებოდა ორგანული წესით საქართველოში ოზურგეტის და ქობულეთის მუნიციპალიტეტებში კერძო ფერმერების საკარმიდამო მიწის ნაკვეთებზე განთავსებული ხეხილის ბაღებიდან.კასრი გაიხსნა 2021 წელს, ჩამოისხა 35 ლიტრი. კასრის დანაკლისი შეივსო იგივე წესით მოპოვებული ნაყოფის დისცილატით 2021 წელს. კასრი დაილუქა და შემდგომი ჩამოსხმა დაიგეგმა 2025 წლისთვის.. ინტერესის შემთხვევაში დაგვიკავშირდით https://www.escos.ge/product/tangerine-alcoholic-drinkvati-4/?lang=ka-ge

Tangerine Alcoholic Drink,,Vati #4’’
The product is distilled at 0 emission enterprise in the Caucasus, (Georgia, High-mountainous region, Altitude 995 meters above the sea level) located at the Bazaleti lakeshore. The product is made with almost zero impact on the environment. https://www.facebook.com/escosbazaleti
Tangerine fruit is collected through organic means, in Ozurgeti Municipality, Georgia, picked from local farmers’ household areas and gardens.
Distilled in 2015. Aged in 320 L. capacity oak barrel #4. The barrel was filled with the distillate in 2014. The evaporated substance was annually re-filled with tangerine distillate, Angel’s share’’. The fruit was collected in Kobuleti and Ozurgeti Municipalities, Picked from local farmers’ gardens. The barrel was opened in 2021, from which 35 L. was bottled, the barrel was re-filled with the fruit distillate obtained through similar means in 2021. The barrel was sealed, the next bottling is planned for 2025.